kipa90.com!

Uutiset

20.10.2008:

Kuvagalleria juniorijoukkueiden kauden päättäjäisistä 

Maanantaina 20.10. klo 19 Vespelissä järjestettiin Kiteen Pallon juniorijoukkueiden kauden päätös- ja palkitsemistilaisuus! Palkinnot jakoi Superpesisjoukkueesta Sami "Eko" Partanen apunaan Timo "Rikke" Riikonen. Juontajana toimi Topias Kareinen.

Juniorijoukkueet ryhmäkuvassa. Kuvaa napauttamalla TODFELLA ISO (2,6 Mt:n) kuva
Juniorit ryhmäkuvassa VesPelin salissa.
Kuvaa näpäyttämällä saat todella suuren, n. 3350 pikselin ja 2,6 Mt:n kuvan

Kuvagalleria (170 kpl) palkitemisista

JUNIORITOIMINNAN KAUDEN 2008 PÄÄTÖS- JA PALKITSEMISTILAISUUS

Maanantaina 20.10.2008 klo 19 Vespelissä

OHJELMA:
Tilaisuuden juontaa Topias Kareinen
Tilaisuuden avaus Junioritoimikunnan pj jari Liukku
Palkintojen jakajina Sami Partanen ja Timo Riikonen

Palkinnot:
Aluesarjamitalit
Henkilökohtaiset palkinnot:
Lissun maila
Kimmon Maila
Lupaava Nuori
Vuoden Jokeri
Vuoden Valmentaja
Vuoden Tuomari
Ekon räpylä palkinto
Vuoden Kannustaja
Vuoden Uurastaja

G-Ikäiset, osallistuivat Naperoleirille Kempeleessä. jaetaan Aluesarjan muistomitalit

Joukkueessa pelasivat:
Hanno Mustonen, Hasse Mustonen, Valtteri Havukainen, Elmeri Purmonen, Tiina Matikainen, Olli Ikonen, Tatu Tenhonen, Lenni-Nooa Tiainen, Joona-Anton Tiainen, Lassi Vasarainen, Kasperi Kaksonen, Joonas Tiainen, Aleksi Jeskanen, Perttu Reponen, Konsta Vanhanen, Tuukka Lampinen, Ella Vasarainen

Valmentajat: Saku Havukainen, Teemu Tiainen ja Jonna Toivanen

Paras: Lenni-Nooa Tiainen
Kehittynein:  Tiina Matikainen
Taitavat Suoritukset: Perttu Reponen


F-Tytöt, osallistuivat Naperoleirille Kempeleessä. Aluesarjan muistomitalit

Joukkueessa pelasivat:
Anette Kareinen, Milla Ikonen, Lotta Ikonen, Aino-Mari Tiainen, Pilvi Hurri, Telma Kaalimaa, Ida Lehmuksela, Aino Lehmuksela, Sara Hakulinen, Essi Näätänen, Jonna Happonen, Eveliina Huhtilainen, Venla Kuikka.

Valmentajat: Seppo Hakulinen, Hannu Näätänen ja Juha-Pekka Ikonen

Varmin Suorittaja: Pilvi Hurri
Lyöntijyvä: Eveliina Huhtilainen
Ilopilleri: Jonna Happonen

F-Pojat, Pelasivat Naperoleirillä Kempeleessä ikäluokkansa parhaimpia vastaan sijoittuen hienosti toiseksi! Jetaan Aluesarjan muistomitalit

Joukkueessa pelasivat:
Jimi Karhapää, Hemmo Mustonen, Hannes Pekkinen, Jiri Pippola, Aatu Purmonen, Samu-Kalle Varonen, Eetu Räsänen, Ilari Lötjönen, Juho Leinonen, Waltteri Timonen, Viljami Silvennoinen, Tuukka Hurri, jani Kuosmanen, Teemu Tahvanainen, Miska Luomala, Joona Timonen

Valmentajat: jari Pippola, jari Räsänen ja Satu Pippola

Kehittynein: Juho Leinonen
Ahkera Puurtaja: Jiri Pippola
Yllättäjä: Hemmo Mustonen


E-Tytöt, Tenavaleirillä Kankaanpäässä Pelisarjassa 10. sija. jaetaan aluesarjan muistomitalit

Joukkueessa pelasivat:
Roosa Sallinen, Eveliina Varonen, Jenny Hukka, Inka Havukainen, Iida Alhainen, Netta Hakulinen, Saara-Liina Kakkonen, Veera Koskinen, Kiia Lauronen, Henni Mustonen, Pinja Pellikka, Telma Kaalimaa

Valmentajat: Krista Ikonen, Jonna Matikainen ja Satu Mustonen

Kehittynein: Kiia Lauronen
Positiivinen Yllättäjä: Henni Mustonen
Täysillä Mukana: Inka Havukainen


E-Pojat, Tenavaleirillä Kankaanpäässä Kilpasarjassa 12. sija. Jaetaan Aluesarjan muistomitalit

Joukkueessa pelasivat:
Juho Haapala, Santeri Hakulinen, Joose Homanen, Peetu Hurskainen, Anssi Häkkinen, Miska Karhapää, Perttu Lötjönen, Riku Lötjönen, Ate Pakarinen, Oskari Purmonen, Lari Rautiainen, Simo Salmelainen, janne Timonen, Tommi Väyrynen

Valmentajat: Juha Hakulinen, Simo Purmonen ja Onni Hurskainen

Kakkosrajan Bravuuri: Anssi Häkkinen
Monipuolinen Yleispelaaja: janne Timonen
Ihannevalmennettava: Lari Rautiainen


D-Tytöt, Suurleirillä Kajaanissa Kilpasarjassa.  Aluesarjassa pronssia (Mitalit jaettu lopputurnauksessa)

Joukkueessa pelasivat:
Noora Ahtilinna, Emma Alhainen, Johanna Eronen, Katja Hazina, Essi Hirvonen, Julia Hukka, Anni Karhu, Jenni Löppönen, Mari Mantsinen, Krista Näätänen, Tytti Paakkunainen, Annastina Parantainen, jaana Rautiainen, Ninja Renvall, Riikka Tahvanainen, Laura Toropainen, Anastasia Varis

Valmentajat: Noora Silvennoinen ja jaana Hukka

Ja Asennekkin Kohdallaan: Mari Mantsinen
Joma Vire: Anni Karhu
Luottopakki: jaana Rautiainen

D-Pojat, Suurleirillä Kajaanissa Kilpasarjassa 11. sija.  Aluesarjassa hopeaa (Mitalit jaettu lopputurnauksessa)

Joukkueessa pelasivat:
jani Hakkarainen, Ville Happonen, Juho Hurskainen, Tatu Hurskainen, Teemu Holttinen, Joni Matikainen, Henri Pekkinen, Eetu Purmonen, Roope Reponen, Tuomas Tiainen, Antti-Jussi Toropainen, Ismo Toivanen

Valmentajat: Antti Päivinen, Harri Pekkinen ja Tuija Hurskainen

Paras: jani Hakkarainen
Rautaa Rajalta: Ismo Toivanen
Pelimies: Antti-Jussi Toropainen


C-Tytöt, Turun Nuorisoleirillä Kilpasarjassa.  Aluesarjassa kultaa (Mitalit jaettu lopputurnauksessa)

Joukkueessa pelasivat:
Suvi Asikainen, Valeria Ignatius, Krista Ikonen, Anniina Kareinen, Inka Karhapää, Noora Koskinen, Iina Lievonen, Tiina Martikainen, Jonna Matikainen, Johanna Myyryläinen, Sini Parkkonen, Emma Purmonen, Anu Salmelainen, Niina Salmelainen, Emmi Vartiainen

Valmentajat: Elina Mikkola, Jonna Matikainen, Kirsi Salmelainen ja jaana Myyryläinen

Paras: Jonna Matikainen
Ulkopelaaja: Johanna Myyryläinen
Kehittynein: Emma Purmonen

C-Pojat, Turun Nuorisoleirillä Kilpasarjassa SM-pronssia
Aluesarjassa hopeaa (Mitalit jaettu lopputurnauksessa)

Joukkueessa pelasivat:
Juhani Myyryläinen, Heiiki Hurskainen, Toni Hurskainen, Tuomas Rahunen, Topi Hurskainen, janne Löppönen, Tommi Kyytinen, Heikki Paakkinen, jani Ahonen, Samu Tapanen, Juho Hurskainen, Tatu Hurskainen, Tuomas Tiainen, Ville Lantiainen

Valmentajat: Timo Tiainen, Timo Riikonen, Jukka Myyryläinen ja Tuomo Paakkinen

Paras: Tuomas Rahunen
Kehittynein: Toni Hurskainen
Tsemppari: Juhani Myyryläinen

B-Pojat, SM-aarjassa 5. sija

Joukkueessa pelasivat:
Juhani Myyryläinen, Petja Hämäläinen, Miika Karhapää, Tuomas Rahunen, Topi Hurskainen, Ville Liukku, Timo Tiainen, Juho Alvila, janne Matikainen, Henri Pennannen, jari Tiittanen, Simo Rahunen, Heikki Hurskainen, Toni Hurskainen

Valmentajat: Timo Riikonen ja Sami Mielonen

Paras: Simo Rahunen
Ulkopelaaja: Henri Pennanen
Sisäpelaaja: janne Matikainen

A-Pojat, Nuorten Superpesiksessä 7. sija

Joukkueessa pelasivat:
Juhani Myyryläinen, Petja Hämäläinen, Tuomas Rahunen, Topi Hurskainen, Ville Liukku, janne Matikainen, Henri Pennannen, Simo Rahunen, Jussi Hurskainen, Sami Mielonen, Ville Hämäläinen, Toni Laakso, Eetu Pusenius, janne Hulkkonen, Ilkka Männikkö, Olli Partanen, Lasse Vepsä ja Jussi Ruokonen

Paras: Ville Hämäläinen
Ulkopelaaja: Jussi Hurskainen
Sisäpelaaja: Sami Mielonen

Henkilökohtaiset palkinnot:

Lissun Maila:  Jenny Hukka, E-Tytöt
Kimmonmaila:  Jimi Karhapää, F-Pojat
Lupaava Nuori:  Johanna Myyryläinen, C-Tytöt
Vuoden Jokeri:  Emma Purmonen, C-Tytöt
Ekon Räpylä Palkinto:  Jani Hakkarainen, D-Pojat
Vuoden Valmentaja: Elina Mikkola, C-Tytöt
Vuoden Tuomari:  Jani Rautiainen
Vuoden Kannustaja:  Petri Hakkarainen
Vuoden Uurastaja:  Marja-Liisa Näätänen


 



Takaisin

VkMaTiKeToPeLaSu
1827 28 29 30 01 02 03
1904 05 06 07 08 09 10
2011 12 13 14 15 16 17
2118 19 20 21 22 23 24
2225 26 27 28 29 30 31
2301 02 03 04 05 06 07
Kotiottelu
Vierasottelu
Muu merkintä